Logo uczelni Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Stefana Żeromskiego 5, Kielce
tel: 41 349 72 00
e-mail: rektor@ujk.edu.pl
Opis uczelni

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach to jedna z najszybciej rozwijających się uczelni wyższych w Polce. Nasz ośrodek naukowo-dydaktyczny tworzy obecnie siedem wydziałów: Wydział Humanistyczny, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Wydział Nauk o Zdrowiu, Wydział Pedagogiczny i Artystyczny, Wydział Zarządzania i Administracji oraz w Piotrkowie Trybunalskim Wydział Filologiczno-Historyczny i Wydział Nauk Społecznych.


Proponujemy zróżnicowaną ofertę kształcenia, która obejmuje 34 kierunki studiów w ramach 150 specjalności w obszarze nauk o zdrowiu, humanistycznych, ścisłych, przyrodniczych, społecznych, artystycznych. Uczymy na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych I stopnia (licencjackich) i II stopnia (magisterskich) oraz III stopnia (doktoranckich), a także na studiach podyplomowych. Posiadamy dwa uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w zakresie historii i fizyki oraz jedenaście uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora – w zakresie historii, językoznawstwa, literaturoznawstwa, pedagogiki, sztuk pięknych, nauk o polityce, biologii, geografii, fizyki, chemii i nauk o zdrowiu. Wszystkie kierunki otrzymały pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.


Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach to połączenie wspaniałej kadry akademickiej z profesjonalną bazą naukową i nowoczesnym kampusem uniwersyteckim. Student rozpoczynający z nami naukę otrzymuje do dyspozycji bardzo dobrych specjalistów w swoich dziedzinach naukowych i standardy kształcenia na miarę XXI wieku. Poprzez budowanie pożądanych kwalifikacji i kompetencji umożliwiamy studentom spełnianie wymogów konkurencyjnego rynku pracy w wymiarze krajowym czy regionalnym. Studia u nas to nie tylko czas nauki, to również barwne życie studenckie, niezapomniana atmosfera w otoczeniu wyjątkowych wydarzeń kulturalnych oraz sportowych.